Świat ziarenka kawy
85 lat pasji i tradycji Sati

Historia Firmy SATI rozpoczęła się w 1926 roku w Strasbourgu przy ulicy 5, rue des Francs Bourgeois, w pewnym sklepie opatrzonym szyldem "A la Renommée du Café" (ARC), który w niedługim czasie stał się powszechnie znany. Handlarze i właściciele kawy przybywali tu, by ładować duże worki świeżo upalonej kawy, zaś przechodniów przyciągał delikatny jej aromat. Po 10 latach sukcesywnego rozszerzania działalności ARC Cafe przeobraziła się w alzacki związek palarni i importerów kawy zwany SATI. Dużym sukcesem stał się fakt, że alzackie przedsiębiorstwo, dobrze już znane dzięki swojemu dynamicznemu rozwojowi, zakupiło na terenie portu reńskiego w Strasbourgu nowe budynki na swoją siedzibę oraz założyło pierwszy skład celny w Alzacji. Ukoronowaniem sukcesu było ostateczne wypracowanie sposobu palenia kawy. Priorytetem stały się dla SATI: stała jakość, rygorystyczny, staranny dobór zielonych ziaren, jak również prawidłowa metoda i doświadczenie, które potrzebne są do uprawiania trudnego rzemiosła, jakim niewątpliwie jest palenie kawy.

Café Sati - wczoraj i dziś
85 Lat tradycji Café Sati

SATI produkuje obecnie 10 milionów opakowań kawy rocznie zachowując jej tradycyjną wysoką jakość. Niezależne rodzinne przedsiębiorstwo pozostało wierne swoim zasadom. W dalszym ciągu kontroluje i skrupulatnie wybiera każde dobre ziarno kawy, by zachować dla konsumenta jego pełną świeżość i aromat. SATI konsekwentnie podąża drogą wolnego, ale progresywnego palenia kawy mając na celu utrzymanie jej wspaniałego smaku i zapachu.

W 1993 roku SATI założyła swą filię w Polsce, która działa tu pod nazwą Cafe SATI Sp. z o.o. Jej siedzibą jest Kwidzyn, miasto położone około 100 km od Gdańska, Bydgoszczy i Torunia. Cafe SATI posiada nowocześnie wyposażoną palarnię kawy (palenie, mielenie i pakowanie), stosując te same kryteria doboru kawy i prawidłowego palenia jak w firmie macierzystej. Cały asortyment kaw SATI (w tym kaw smakowych, takich jak waniliowa i czekoladowa), znajdujących się na polskim rynku, produkowany jest w Kwidzynie.

Kawa SATI zdobywa z powodzeniem rynki wschodnie. Znana jest już na Litwie, Ukrainie i w Rosji. Szczególny nacisk kładzie się na jakość kawy. Kawa ta mimo dość wysokiej ceny, cieszy się uznaniem smakoszy. Specjalnym produktem dla polskich koneserów kawy jest kawa SATI-Blikle, proponowana klientom przez znaną z wieloletnich tradycji cukierniczych firmę A.Blikle z Warszawy.